Botoks – toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Jest ona jest najsilniejszą znaną toksyną biologiczną. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach.

Toksyna popularnie zwana botoksem blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni które są ściśle powiązane z wyrazem twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, w które został wstrzyknięty, zapobiega skurczowi tych mięśni oraz powoduje że skóra przestaję się marszczyć, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry w wyniku działania botoxu wyraz twarzy się nie zmienia, natomiast zmarszczki znikają. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych wraca po około 4-6 miesięcy.

Zastosowanie

Toksyna botulinowa jest stosowana min. do usuwania „kurzych łapek”, zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole lub linii śmiechu między oczami.

Cennik

Botoks

1 okolica
550 zł
2 okolice
900 zł
3 okolice
1100 zł
Okolica to np. lwia zmarszczka, okolice oczu, poprzeczne zmarszczki