Botoks Organiczny

Informacje + Cennik

Botox organiczny to doskonałe narzędzie do walki z zewnętrznymi oznakami postępowania procesu starzenia się skóry związanego z nieuchronnym upływem czasu na organizm człowieka. Oczywiście sam botoks nie ma wpływu na czynniki genetyczne powstawania zmarszczek, ale może istotnie wpłynąć na czynniki zewnętrzne.

Czynnikami w głównej mierze przyśpieszające powstawanie zmarszczek to między innymi: promieniowanie słoneczne UVA i UVB (również solarium), gwałtowne zrzucanie masy, niewłaściwe odżywianie, zaburzenia hormonalne, ekspresyjna mimika, stres i klimatyzacja.

Z upływem lat skóra już nie jest tak sprężysta (słabną włókna kolagenu i elastyny, organizm trudniej zatrzymuję wodę przez skórę, zmniejsza się aktywność gruczołów przez co częściej się ona odwadnia. Negatywny wpływ mają również zmniejszona produkcja komórek oraz słabnące mięśnie twarzy.

Pierwsze zmarszczki to tzw. mimiczne, które pojawiają się miedzy 25-30 rokiem życia, związane z częstym powtarzaniem poszczególnych grymasów twarzy.

Bez wątpienia najlepszym sposobem działania na tego typu niedoskonałości jest stosowanie toksyny botulinowej typu A (botoks). Jednak istnieje bardzo skuteczna alternatywa dla tego środka, a jest nim acetylowany heksapeptyd-8 – właśnie botoks organiczny. Ten polipeptyd znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Podobnie jak botoks powoduje on częściową, odwracalną blokadę impulsów elektrycznych.

TX Tech – wykorzystuje się go w mezoterapii mikroigłowej w przypadkach zarówno wystąpienia pierwszych oznak starzenia jak i bardziej zaawansowanych stopniach. Preparat ten zapewnia redukcję zmarszczek mimicznych dzięki skupianiu się w połączeniach włókien mięśniowych.

Rodzaj zabiegu:

Botox Organiczny – 1 ampułka

Cena:

100 zł